Small-business.com.pl to serwis skierowany do właścicieli i osób decyzyjnych w małych i średnich przedsiębiorstwach. Na portalu umieszczone są artykuły dotyczące planowania, optymalizacji i podejmowania decyzji wykorzystując narzędzia ilościowe.

Small-business.com.pl został podzielony na działy dotyczące kategorii firm: handel, usługi, produkcja jak i zagadnienie problemów występujących podczas prowadzenia firmy:  badanie konkurencji, badanie popytu – odbiorcy, finanse, zyski, koszty i jakość.

Dzięki tej witrynie przedsiębiorca może nauczyć się jak w łatwy sposób podejmować decyzje optymalizujące zysk, sprzedaż czy też minimalizujące ryzyko prowadzenia firmy.

Na stronach, w głównej mierze, przedstawione są przykłady opisujące typowe sytuacje, z jakimi przedsiębiorca może spotkać się na co dzień, w których będzie musiał rozwiązać konkretny problem czy podjąć jakąś decyzję. Przykłady te przede wszystkim określają sam problem – wskazują, dlaczego dana sytuacja w ogóle jest problematyczna – a następie ukazują, dlaczego firma odniesie korzyści z jego rozwiązania. Każdy przykład ukazuje przynajmniej jedno rozwiązanie używające odpowiednich narzędzi Excel. Autorom, piszącym dla small-business.com.pl chodzi o to, aby przedsiębiorca utożsamił się z przedstawionym problemem, popracował nad nim z tej perspektywy i wreszcie zastosował lub zmodyfikował przedstawione rozwiązanie tak, aby mógł samodzielnie rozwiązać własne problemy decyzyjne.